• Wyjazd na Jasną Górę

     • 31 maja 2024r., uczniowie klasy trzeciej wraz z rodzicami dziękowali za dar Pierwszej Komunii Świętej przed cudownym obrazem Matki Bożej Częstochowskiej.

     • Wręczenie dyplomów

     • 31 maja uczniowie naszej szkoły odebrali dyplomy i nagrody za udział w konkursach: Orzeł matematyczny
      (9 laureatów), Orzeł Informatyczny (9 laureatów), Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej (14 laureatów). Podsumowaliśmy również Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Niech Wiedzą", Konkurs na biżuterię o tematyce pszczelej oraz akcję PCK - "Gorączka Złota". Jako szkoła zebraliśmy łącznie ok. 30 kg "złotych" monet. W rywalizacji szkolnej najlepsza okazała się klasa I, drugie miejsce zajęła klasa IV, a trzecie miejsce - klasa III. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w akcję, a firmie PKS Wieluń za ufundowanie nagród.

     • Koło Misyjne na wycieczce w Kotlinie Kłodzkiej

     • 28- 29 maja 2024 r. uczestnicy Koła Misyjnego wraz z opiekunami brali udział w dwudniowej wycieczce do Kotliny Kłodzkiej. Pierwszym zwiedzanym obiektem była Kopalnia Złota w Złotym Stoku. Podczas całej trasy słuchaliśmy bardzo ciekawych opowieści pana przewodnika. Dowiedzieliśmy się m.in., że ostatecznym produktem kopalni było nie tylko złoto, ale również arszenik. Mimo, że trasa kopalni nie była zbyt długa, to posiadała wiele atrakcji. Kiedy zjechaliśmy po niezwykłej zjeżdżalni w dół, a potem jeszcze przemieściliśmy się kilkanaście metrów wydrążonym chodnikiem, mogliśmy zobaczyć jedyny podziemny wodospad w Polsce. Z kopalni wydostaliśmy się niezwykłą kolejką. Tuż obok kopalni znajduje się Średniowieczna Osada Górnicza. Wszyscy zwiedzający na pewno zapamiętają, co to znaczy "chodzić jak w kieracie". Wizyta w domu kata również zapadnie nam w pamięci. Kolejnym etapem naszej wyprawy miał być Strzeliniec Wielki, ale z powodu nagłej burzy pojechaliśmy do muzeum zabawek w Kudowie Zdroju. Odbyliśmy fascynującą podróż, która pozwoliła nam zrozumieć, jak bardzo zmieniały się gusta i potrzeby dzieci w różnych okresach, a także jak technologia i media wpływały na projektowanie i produkcję zabawek. Po dniu pełnym wrażeń udaliśmy się na nocleg do hotelu w Nachodzie, gdzie przed snem odbyliśmy jeszcze wieczorny spacer. Kolejnego dnia po pysznym śniadaniu udaliśmy się do Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju gdzie poznaliśmy historię powstania papieru oraz mogliśmy zobaczyć jak powstaje papier czerpany. Największą atrakcją był spacer po Błędnych Skałach w towarzystwie pani przewodnik. Po długiej podróży ok. godziny 21 szczęśliwie dotarliśmy do Ostrówka, gdzie czekali na nas stęsknieni rodzice. Pragniemy podziękować Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Ostrówku, księdzu proboszczowi Pawłowi Otrębie oraz ks. Cezaremu Mastalerzowi za dofinansowanie wycieczki dzięki czemu udział w niej był bezpłatny.

     • Archidiecezjalny Konkurs Plastyczny

     • W Archidiecezjalnym Konkursie Plastycznym “Korona i suknia Matki Bożej Częstochowskiej i Jej Syna ", prace Dominika Woźniaka z kl.2 i Bartłomieja Pichlaka z kl.5, otrzymały wyróżnienie. Chłopcy wraz z rodzicami uczestniczyli w uroczystej gali wręczenia nagród, która odbyła się 27 kwietnia na Jasnej Górze. Z rąk Bpa Andrzeja Przybylskiego otrzymali dyplomy i nagrody. Pozostali uczniowie za udział w konkursie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

     • Konkurs matematyczny "Liczymy dla Ekologii"

     • W czwartek 23 maja trzech uczniów z klasy 6: Marcel Kolanek, Kacper Łukomski i Michał Pietrzak zmagało się z zadaniami matematycznymi w konkursie “Liczymy dla Ekologii” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. 72. Pułku Piechoty “Radom” w Konopnicy. Gratulujemy chłopakom wiedzy, a Kacprowi zajęcia trzeciego miejsca.

      Dziękujemy Pani Iwonie Łukomskiej za pomoc w organizacji transportu na konkurs.

     • Laurka dla Mamy

     • Dzień Mamy już za chwilę, więc nasi drugoklasiści pod opieką p. Agnieszki Muszalskiej przygotowali piękne laurki.

     • Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej Chłopców

     • W dniu 17.05.2024r. w Konopnicy odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej Chłopców w ramach Igrzysk Dzieci. Do turnieju finałowego zakwalifikowało się osiem najlepszych drużyn z Powiatu Wieluńskiego. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, w których rywalizowały systemem ,,każdy z każdym”. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansowały do półfinałów. Nasza drużyna po wyjściu z grupy przegrała z SP 4 Wieluń i nie awansowała do finału. Ostatecznie zajęliśmy czwarte miejsce.

      Gratulacje dla zawodników i opiekunów drużyny oraz podziękowania dla rodziców za pomoc w organizacji transportu na zawody.

      Naszą szkołę reprezentowali: Kacper Łukomski, Marcel Kolanek, Jakub Skrobała, Krzysztof Witkowski, Maciej Pawłak, Bartosz Falis, Patryk Mituła, Fabian Buda, Filip Zgodziński.

      Opiekunami zespołu są Pan Andrzej Jażdżyk i Damian Fojtar.

     • Pinokio

     • Klasa 4 po omówieniu na języku polskim lektury: "Pinokio" przygotowała piękne projekty głównego bohatera. Wystawa prac znajduje się w bibliotece szkolnej

     • Egzamin Ósmoklasisty

     • Trzydniowy maraton egzaminacyjny uważamy za otwarty!!! Dziś nasi Ósmoklasiści zmierzyli się z arkuszem z języka polskiego, przed nimi jeszcze egzamin z matematyki i języka angielskiego.

      Niech moc będzie z Wami

     • Zosia - Mała Nauczycielka

     • Dzisiaj na lekcjach informatyki w klasie 5 i 6 oraz na świetlicy gościliśmy Zosię - małą nauczycielkę. Jest to pierwszy interaktywny robot do nauki kodowania, który komunikuje się w języku polskim oraz w kilku językach obcych. Zosia jest doskonałym narzędziem dydaktycznym w procesie nauczania 

      • rozwija umiejętności swobodnego mówienia i opowiadania historii
      • uczy języka polskiego oraz języków obcych (mówienie, pisanie, czytanie)
      • pobudza kreatywność

      Uczniowie spisali się na medal opanowując błyskawicznie wszystkie komendy i bawili się przy tym znakomicie. A wszystko to pod czujnym okiem pani Agnieszki Muszalskiej.

      #EduKleks

      #ZosiaMałaNauczycielka

      #LaboratoriaPrzyszłości