Igrzyska Dzieci - piłka siatkowa chłopców.
W dniu 08.01.2025r. w Mokrsku odbyły się zawody w piłce siatkowej chłopców w ramach Igrzysk Dzieci. W zawodach wystąpiło 5 szkół z powiatu wieluńskiego, a nasza szkoła uplasowała się na trzecim miejscu. Drużynę reprezentowali: Patryk Mituła, Bartosz Falis, Oskar Gralak, Maciej Witkowski, Hubert Wojcieszak, Ivan Kurdiashov, Fabian Buda, Hubert Bak. Opiekunem drużyny był nauczyciel wychowania fizycznego Damian Fojtar. Wyrazy podziękowania i poświęcenia swojego czasu dla rodziców Pana Waldemara Budy oraz Kamila Witkowskiego za pomoc w transporcie dzieci na zawody.
Koncert zimowy "Kraina Śnieżnych Melodii"
7.01.2025 r. w naszej szkole odbył się koncert zimowy "Kraina Śnieżnych Melodii" z wykorzystaniem tańców oraz zagadek i ciekawostek o zimie. Z noworocznym akcentem klasy I - III rozpoczęły Nowy Rok.
24
Igrzyska Dzieci- piłka siatkowa dziewcząt
W dniu 07.01.2025 roku w Mokrsku odbyły się zawody w piłce siatkowej dziewcząt w ramach Igrzysk Dzieci. W turnieju wystąpiły reprezentacje 7 szkół z całego powiatu, które rywalizowały w dwóch grupach. Nasze dziewczęta pokonały kolejno SP Wierzchlas 2:1 oraz SP Naramice 2:0. W meczu półfinałowym przegrywamy po walce z SP 5 a w meczu o trzecie miejsce ulegamy SP Ruda 1:2. Ostatecznie w całym turniej zajmujemy 4 miejsce i zdobywamy duże doświadczenie na kolejne zawody. Opiekunem na zawodach był Damian Fojtar.
Jasełka
To właśnie tego wieczoru
Gdy mróz lśni jak gwiazda na dworze,
Przy stołach są miejsca dla obcych,
Bo nikt być samotny nie może.
E. Waśniowska
W dniu 20.12.2024 odbyły się w naszej szkole jasełka, które we współczesny sposób przybliżyły dzieciom historię Narodzenia Jezusa. Była to okazja do wprowadzenia świątecznej atmosfery oraz zachęcenia uczniów do aktywnego udziału w obchodach Bożego Narodzenia. W przedstawieniu wzięli udział uczniowie klas 4-8. Uroczystość przygotowały: Pani Aleksandra Dybka i Pani Katarzyna Wesołowska. Dekorację zaprojektowała i wykonała Pani Elżbieta Gryga
"Każdy ma coś, co może dać innym"
Szkoła Podstawowa im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Ostrówku po raz kolejny zorganizowała akcję charytatywną pod tytułem "I Ty możesz zostać świętym Mikołajem ". Celem była zbiórka słodyczy, które zostały przekazane dzieciom ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Gromadzicach. Dziękujemy wszystkim właścicielom sklepów i mieszkańcom Gminy Ostrówek za wsparcie naszej akcj
"Biel i Czerwień"
3 miejsce naszej uczennicy klasy V - Karoliny Królewicz w Powiatowym Konkursie Plastyczno - Fotograficznym "Biel i Czerwień" w Powiecie Wieluńskim. GRATULACJE
"Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej"
W dniu 5.12.2024 r. w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs "Orzeł Edukacji Wczesnoszkolnej". Cieszył się on dużym zainteresowaniem - wzięło w nim udział 28 uczniów z klas 1-3.
Czekamy na sukcesy naszych uczniów, gratulujemy i życzymy powodzenia.
Wycieczka szkolna do Muzeum Ziemi Wieluńskiej
W dniu 09.12.2024r. uczniowie klas młodszych naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Muzeum Ziemi Wieluńskiej. Dzieci oglądały wystawy muzeum oraz wzięły udział w warsztatach bożonarodzeniowych. Przewodnik w bardzo ciekawy sposób opowiadał o historii miasta Wielunia oraz przeszłości wsi polskiej. Opowieści wzbogacone były fotografią, eksponatami oraz projekcją.
Mikołajki w naszej szkole
6 grudnia świąteczny nastrój zagościł w naszej szkole. W tym wyjątkowym dniu nie zabrakło mikołajkowych elementów wśród strojów naszych uczniów oraz nauczycieli. A wszystko to dla wyjątkowego gościa - św. Mikołaja, który zawitał do nas z samego rana w orszaku swoich pomocników. Był to dobry znak świadczący o tym, że uczniowie byli grzeczni i zasłużyli na prezenty. Oczywiście Mikołaj dotarł do szkoły z workiem pełnym słodkości, co nasi uczniowie przyjęli bardzo entuzjastycznie.
"Trzymaj formę!"
W roku szkolnym 2024/2025 nasz szkoła przystąpiła do realizacji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Trzymaj Formę!". Program współorganizowany jest przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polską Federację Producentów Żywności Związek Pracodawców w ramach strategii WHO dotyczącej diety, aktywności fizycznej i zdrowia. Celem programu jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród dzieci i młodzieży szkolnej, ich rodzin i środowiska lokalnego, przez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety
„Dbaj o środowisko ponad wszystko”
Szkoła Podstawowa im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Ostrówku promuje zdrowy styl życia wśród uczniów, nauczycieli i rodziców. Staramy się to czynić dzięki codziennym dobrym praktykom, na lekcjach wychowawczych, podczas spotkań przy różnych okazjach. Ostatnio tych okazji mieliśmy wiele. Warto zwrócić uwagę na co najmniej dwie, którymi chcemy się szczególnie podzielić z otoczeniem. Pierwszy z nich to projekt „Dbaj o środowisko ponad wszystko” (w dwóch jego odsłonach) - projekt unijny, który polegał na mobilności zagranicznej uczniów do Grecji. Projekt miał na celu m.in. promowanie zachowań proekologicznych i zdrowego stylu życia, zachęcanie do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, wymianę doświadczeń. Tegoroczna odsłona skierowana była do uczniów klas IV – VIII. W mobilności wzięło udział 30 uczniów i 5 opiekunów. Drugim projektem jest program „Trzymaj Formę”- Ogólnopolski Program E
„DZIEŃ GRECKI”
„DZIEŃ GRECKI” – podsumowanie projektu nr 2023-1-PL01-KA122-SCH-000117566 ”Dbaj o środowisko ponad wszystko”.
W ramach powyższego projektu uczniowie szkoły wyjechali do Grecji. Wzięli tam udział w zajęciach ekologicznych, językowych, informatycznych, sportowych. Poznali grecką kulturę, obyczaje, kuchnię.
#MiędzynarodowyDzieńOsóbZNiepełnosprawnościami
W rozwoju uczniów istotna jest nie tylko edukacja, ale również działania wychowawcze ukierunkowane na integracje, tolerancję, wsparcie oraz empatię, dlatego też w poniedziałek 2 grudnia grupa uczniów klasy VI wraz z pedagogiem wzięła udział w zabawach integracyjnych zorganizowanych z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami przez przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Gromadzicach.
"Bieg po zdrowie"
Uczniowie klasy IV w roku szkolnym 2024/2025 biorą udział w programie antytytoniowej edukacji zdrowotnej opracowanym w Głównym Inspektoracie Sanitarnym we współpracy z ekspertami pod hasłem "Bieg po zdrowie". Profilaktyka palenia tytoniu jest ważnym zadaniem i powinna być na stałe wpisana w działania edukacyjno-wychowawcze.
Konkurs "Włączmy się do wspólnego działania - Razem przeciw AIDS"
W dniu 28 listopada 2024 roku w Łodzi odbył się etap wojewódzki konkursu ,,Włączmy się do wspólnego działania - Razem przeciw AIDS". Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VIII.
Cementownia Warta w Trębaczewie
W dniu 26 listopada ósmoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Ostrówku oraz Szkoły Podstawowej w Janowie wraz z opiekunami, udali się na wycieczkę do Cementowni Warta w Trębaczewie. Wyjazd był zorganizowany w ramach zajęć z doradztwa zawodowego.
Uczniowie pod czujnym okiem ekspertów z Cementowni WARTA S.A. zajrzeli za kulisy pracy w największym zakładzie przemysłowym w regionie. Z bliska zobaczyli, jak wygląda proces produkcji cementu, transport zakładowy oraz jak działają innowacyjne rozwiązania w zakresie ochrony środowiska. Poznali również różnorodność zawodów i stanowisk pracy osób zatrudnionych w Cementowni.
Miejskie Centrum Kultury PGE Giganty Mocy w Bełchatowie
Dnia 19 listopada 2024 r. uczniowie klasy I-III oraz IV-VI naszej szkoły byli uczestnikami wycieczki do Miejskiego Centrum Kultury PGE Giganty Mocy w Bełchatowie. Młodsza grupa obejrzała musical pt. "Doktor Dolittle i zwierzęta ", natomiast starsza "W 80 dni dookoła świata" w wykonaniu Teatru Muzycznego FORTE
"Wspominki przy herbatce u Piłsudskich w Belwederze''
27 listopada uczniowie klas 4-8 wzięli udział w niecodziennej ,,żywej lekcji historii'' poświęconej Józefowi Piłsudskiemu. Pani Anna Świegot jako druga żona marszałka - Aleksandra oraz pan Eugeniusz Tomaszek jako Józef Pilsudski ze Stowarzyszenia Historycznego im. Księdza mjra Szczepana Walkowskiego z Wieruszowa w niezwykły sposób zaprezentowali liczne informacje z życia marszalka i jego rodziny w prelekcji ,,Wspominki przy herbatce u Piłsudskich w Belwederze''. Uczniowie mieli rownież okazję obejrzeć wystawę zgromadzonych pamiątek rodziny Piłsudskich oraz zrobić zdjecie z marszalkiem i jego żoną. Na zakończenie dyrektor szkoły, pan Andrzej Jażdżyk, podziękował naszym gościom za cenną lekcje oraz bezinteresowne krzewienie wiedzy o marszałku Pilsudskim wśród młodego pokolenia Polaków.
- Piątek 24.01.2025
Nasze media społecznościowe
Kalendarz
brak danychGaleria zdjęć
brak danych